blog

Profesjonalny nadzór BHP pełni niezwykle ważną rolę, gdyż pozwala zminimalizować ryzyko związane z wypadkami w miejscu pracy. To także najlepsze rozwiązanie gdy zależy nam na ogólnej poprawie bezpieczeństwa na różnych stanowiskach. Warto zaznaczyć, że to na pracodawcy ciąży obowiązek zorganizowania pracy w taki sposób, aby podwładni mogli wykonywać swoje zadania w sposób bezpieczny i higieniczny. Część z nich może być wykonywana pod nadzorem specjalistów. Na czym dokładnie on polega?

Każdy, nawet najmniejszy plac budowy to miejsce, w którym przestrzeganie zasad BHP jest szczególnie ważne. Duża liczba maszyn budowlanych, ciężkie elementy konstrukcyjne, nierówne podłoże, hałas i zapylenie to dodatkowe czynniki podwyższające ryzyko. Zachowanie szczególnej ostrożności jest kluczowe dla utrzymania ładu i bezpieczeństwa na placu budowy. Osoby przebywające na jej terenie są zobligowane do noszenia hełmów. Kolor kasków ochronnych nie jest przypadkowy. To właśnie dzięki niemu można łatwo odnaleźć konkretną osobę. Co warto wiedzieć o kolorze hełmów i co oznaczają poszczególne odcienie?

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą zarówno pracodawcy, jak i pracowników. Ich naruszenie wiąże się z konsekwencjami, które ostatecznie zależą nie tylko od rodzaju samego zaniedbania, ale również zajmowanego stanowiska. BHP dotyczy wszystkich firm i przedsiębiorstw, niezależnie od ich rozmiarów. Obowiązujące zasady mają na celu ochronę zdrowia, mienia, a nawet życia przed różnego rodzaju zagrożeniami. Jakie mogą być skutki ich nieprzestrzegania?


BHP Falanga - Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze w zakresie bhp, ppoż oraz pierwszej pomocy na terenie Poznania i okolic.

Today 6

Yesterday 38

Week 44

Ilość odwiedzin w tym miesiącu: 650

Łącznie odwiedziło nas: 55678

Currently are 17 guests and no members online

BHP Falanga Krzysztof Pawlaczyk

Ul. Więckowska 18, Dopiewo 62-070
    +48 575-477-007
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Mgr inż. Krzysztof Pawlaczyk

Główny Specjalista ds. BHP
Inspektor ochrony przeciwpożarowej
Instruktor pierwszej pomocy
Audytor wewnętrzny PN-N/ OHSAS 18001

    +48 575-477-007
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.